הסכם רכישה פרטי

מאמרים באותו נושא

גם אדם אשר כף רגלו לא דרכה מעולם בבית משפט, ברוב המכריע של המקרים הוא זקוק לייעוץ וליווי משפטי ברכישת נכס מקרקעין. לרוב דירת מגורים. לא פעם משרדנו עוסק בתחום באופן עקיף לטיפול המשפטי בבית המשפט, כמנהלי עיזבון או כונסי נכסים, וכן לקוחות שפנו בשנית לצורך זה, ומכאן שבמהלך השנים נרכש ניסיון רב בתחום.

עסקת מקרקעין בנויה משלבים מקדימים שבה חשוב מאוד לבדוק את מצב הזכויות של הנכס, היכן הוא רשום (טאבו, מנהל, חברה משכנת וכו') ואופן הרישום. משרדינו נתקל לא אחת במקרים שלקוח היה משוכנע שהנכס רשום על שמו והסתבר שהוא רשום עדיין גם על שם גרושתו ואף רשומה משכנתא על הנכס. לא פעם הנכס לא רשום על שם המוכר ויש לעבור הליכי ירושה או לתקן טעויות שנפלו במרשם. במשרדינו נקבע לתופעה זו הכינוי: "נכסים הסובלים מהזנחה משפטית". הכוונה לאותם נכסים שמי שגר בהם שנים על גבי שנים ומשוכנע שהם בבעלותו המלאה ויכול למכור כהרף עין, נתקל במציאות מרה בעת המו"מ למכירה או חמור מכך, לאחר שנחתם חוזה ואז צפות הבעיות. מכאן שלאחר בדיקת מצב הזכויות ניתן להחליט משפטית אם ניתן להתקדם הלאה או לוותר על העניין. כעיקרון הגישה היא לנסות למצוא פיתרון לכל בעיה. כעיקרון יש שוני בין נכס לנכס, בין דירה לצמוד קרקע, בין נכס הרשום בטאבו או במנהל ישנן סוגיות נוספות.

לאחר מכן, בהנחה שניתן להתקדם. חשוב לקבל מהלקוח (מוכר או רוכש) אינפורמציה שהיא קריטית בכדי לתכנן את אופן ודרך ההצהרה על העסקה לרשות המיסים/מיסוי מקרקעין וזאת בכדי למנוע "תאונות מס".

בשלב החוזי, בהתאם לייצוג, מוכר או רוכש, יש לדאוג למעבר נקי ותקין של הזכויות והחזקה תוך הבטחת הכספים, התשלומים וכל המסמכים הדרושים לצורך השלמת העסקה.

הניסיון מלמד שאין עסקה פשוטה. יש עסקאות המצריכות פחות עבודה. יש עסקאות המצריכות פחות זמן, לא פעם מבחירה של הלקוח שבאופן מושכל החליט לדחות את הרישום הסופי. לא פעם עסקה שנראית על פניה לא בעייתית מתגלה כבעייתית בהמשך הדרך. ומכאן החשיבות של הליווי הצמוד.

לא פעם, לצערנו, אנו נתקלים במקרים בהם נוכלים, אפילו מתוחכמים, מפילים בפח אפילו עורכי דין מנוסים. גם בעניין הזה על עורך דין לתת מענה מתאים.מאמרים מומלציםהסכם ממון

הסכם ממון, הינו מכשיר שהופך להיות נפוץ יותר ויותר בשנים האחרונות, בין בני זוג. מה תכליתו של ההסכם ולמה הוא טוב? תכליתו של הסכם הממון,

הסכם רכישה מקבלן

ורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית ליבם סולגק. בראיט ולחת צורק מונחף, בגורמי מגמש. תרבנך וסתעד לכנו סתשם השמה – לתכי מורגם בורק?

הסכם רכישה פרטי

גם אדם אשר כף רגלו לא דרכה מעולם בבית משפט, ברוב המכריע של המקרים הוא זקוק לייעוץ וליווי משפטי ברכישת נכס מקרקעין. לרוב דירת מגורים.

נכסים שאיזון משאבים חל עליהם

  חלוקת רכוש הינה נושא שנסובים סביבו מחלוקות עיקריות בין בני זוג המבקשי לסיים את מערכת היחסים. יש להבחין בין בני זוג אשר כרתו הסכם

זמני שהות

ורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית ליבם סולגק. בראיט ולחת צורק מונחף, בגורמי מגמש. תרבנך וסתעד לכנו סתשם השמה – לתכי מורגם בורק?